Ekogala

Rozmiar czcionki A- A A+
English Polski

Filmy

XVI edycja Ekogali

Audiodeskrypcja tekstowa

Film składa się z krótkich ujęć stanowiących relację z EKOGALI - międzynarodowych targów produktów i żywności wysokiej jakości, które odbyły się w dniach 16-17 grudnia 2022 r. Film bez lektora. W tle gra nastrojowa muzyka. Film rozpoczyna się od pokazania wnętrza Hali „Podpromie” w Rzeszowie, gdzie w tle są zaproszeni goście oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl - przemawiający na scenie. Oko kamery przybliża dekoracje na scenie – miody ekologiczne oraz stoisko Lasów Państwowych. Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch udziela wywiadu opowiadając o istocie Targów EKOGALA, a w tle znajduje się Wyspa kulinarna Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, na której odbywają się pokazy live cooking. Widać także w oddali stoiska ponad 120 wystawców biorących udział w Targach oraz osoby odwiedzające Targi. Możemy zaobserwować także liczne degustacje, pokazy żywności ekologicznej i tradycyjnej, m.inn. wędliny, miody, sery, oleje tłoczone na zimno. W dalszej części filmu wywiadu udziela Marszałek Województwa Podkarpackiego, który mówi o sukcesie tego wydarzenia. W tle przybliżenie na świąteczne pierniczki, wypiekane przez uczniów ZSG w Rzeszowie. Następnie wywiadu udziela Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Dyrektor KOWR w Rzeszowie Jerzy Borcz, mówiący o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa i jego roli. W tle młodzież dekorująca pierniczki oraz wystawcy EKOGALI.

XVI edycja Ekogali - dzień drugi

Audiodeskrypcja tekstowa

Film składa się z krótkich, ujęć stanowiących relację z EKOGALI - międzynarodowych targów produktów i żywności wysokiej jakości, które odbyły się w dniach 16-17 grudnia 2022 r. Film bez lektora. W tle gra spokojna, nastrojowa muzyka. Film przedstawia rzut Hali „Podpromie” z lotu ptaka, gdzie widać dużą ilość stoisk wystawców z kraju i za granicy. Stoiska są odwiedzane przez zwiedzających. Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch w czapce kucharskiej udziela wywiadu opowiadając o przygotowywaniu gołąbków podczas gotowania Vipów. W tle Wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska i Z-ca Burmistrza Miasta Satu Mare Adelin Ghiarfas, Prezes Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego Piotr Fujarowicz oraz prowadzący Dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych Marcin Purgacz. W dalszej części filmu wywiadu udziela Przewodniczący Sejmiku oraz Dyrektor KOWR w Rzeszowie Jerzy Borcz, opowiadając o robieniu dwóch rodzajów ciast. W tle zaproszeni uczestnicy pokazu „Vipy – gotują.”

XV jubileuszowa EKOGALA - I dzień

Audiodeskrypcja tekstowa

Film składa się z krótkich ujęć stanowiących relację z XV jubileuszowej edycji EKOGALI - międzynarodowych targów produktów i żywności wysokiej jakości, które odbyły się w dniach 11-12 grudnia 2021 r. w Jasionce/k Rzeszowa. Film bez lektora. W tle gra dynamiczna muzyka. Film przedstawia wnętrze G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Województwa Podkarpackiego a w nim stoiska z góry oraz wyspę na której odbywają się liczne pokazy i degustacje. Kamera pokazuje Marszałka Województwa Podkarpackiego, warsztaty dla dzieci, występ orkiestry na scenie, pokazy gotowania vipów. Pokazane jest oficjalne otwarcie Targów i krojenie jubileuszowego tortu. Podczas przemówienia na scenie przez Marszałka Władysława Ortyla w tle widać występ zespołu i zwiedzających. Następnie głos zabiera Poseł na Sejm Andrzej Szlachta, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart i Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz. W dalszej części filmu wywiadu udzielają nauczyciel Zespołu Szkół Gospodarczych Leokadia Drobnica oraz wystawcy z kraju i za granicy.

XV jubileuszowa EKOGALA - II dzień

Audiodeskrypcja tekstowa

Film składa się z krótkich ujęć stanowiących relację z XV jubileuszowej edycji EKOGALI - międzynarodowych targów produktów i żywności wysokiej jakości, które odbyły się w dniach 11-12 grudnia 2021 r. w Jasionce/k Rzeszowa. Film bez lektora. W tle gra dynamiczna muzyka. Film przedstawia, halę ze stoiskami, gdzie widać dużą ilość stoisk wystawców z kraju i za granicy. Goście zwiedzają stoiska. Podczas wydarzenia przygotowywane są pierniczki i potrawy wigilijne. Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl w czapce kucharskiej opowiada jak przygotowuje świąteczne ciasto makowego podczas gotowania Vipów. W tle Przewodniczący Sejmiku i jednocześnie Dyrektor KOWR w Rzeszowie Jerzy Borcz oraz Wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska i prowadzący Dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych Marcin Purgacz. W dalszej części filmu wywiadu udziela Pan Jerzy Borcz, opowiadając o robieniu ciasta przy pomocy Pań z Koła Gospodyń Wiejskich Nowa Wieś. W tle zaproszeni uczestnicy pokazu „Vipy – gotują.” Następnie wywiadu udziela Piotr Pilch Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, a w tle wystawcy zajmujący się handlem i promocją swoich produktów najwyższej jakości oraz liczni zwiedzający. W tle zbliżenie na pokazy gotowania Vipów - Przedstawiciela Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego Roberta Machowskiego oraz Wójta Gminy Trzebownisko Lesława Kuźniara - przygotowujących świąteczne gołąbki.

XV EKOGALA 2021 - Film promocyjny

Audiodeskrypcja tekstowa

Film składa się z krótkich ujęć stanowiących relację z XV jubileuszowej edycji EKOGALI - międzynarodowych targów produktów i żywności wysokiej jakości, które odbyły się w dniach 11-12 grudnia 2021 r. w Jasionce/k Rzeszowa. Film bez lektora. W tle gra dynamiczna muzyka. Film przedstawia G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa, a w nim stoiska z góry oraz wyspę na której odbywają się liczne pokazy i degustacje. Na filmie widać pokazy gotowania, produkty tradycyjne i ekologicze, stoiska wystawców i widok z góry na halę targową, warsztaty dla dzieci, występ orkiestry na scenie, Marszałka Województwa Podkarpackiego i zaproszonych gości. Kamera pokazuje zbliżenie na tort z okazji XV -tej edycji, a potem kolejno oficjalne otwarcie Targów i krojenie tortu na bazie miodu i ekologicznych składników przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz zaproszonych gości. Na scenie debata dotycz. ekologii. W dalszej części filmu stoiska wystawców i ciekawe produkty jak soki, przetwory owocowe i zioła. Następnie pojawia się stoisko Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa na którym odbywają się pokazy gotowania vipów. W tle widać występ zespołu i zwiedzających oraz stoiska poszczególnych wystawców i warsztaty dla dzieci. Oko kamery po raz kolejny pokazuje gotowanie vipów oraz produkty ekologiczne i zwiedzających. W dalszej części filmu występ zespołu i stoiska z góry.

Ekogala 2017

Audiodeskrypcja tekstowa

Ekogala 2016

Audiodeskrypcja tekstowa

Ekogala 2015

Audiodeskrypcja tekstowa

Ekogala 2014

Audiodeskrypcja tekstowa

Ekogala 2012

Audiodeskrypcja tekstowa

Ekogala 2011_1

Audiodeskrypcja tekstowa

Ekogala 2011_2

Audiodeskrypcja tekstowa
1  2