Strona główna Aktualności

Ekogala 2020 w formie online

Aktualności

Ekogala 2020 w formie online

17.08.2020

Marszałek Władysław Ortyl udzielający wywiadu

EKOGALA międzynarodowe targi produktów i żywności wysokiej jakości odbyły się w tym roku podczas Podkarpackie Virtual Expo 2020 w dniach 6-8 października 2020 r. EKOGALA online było to pierwsze tego typu wydarzenie hybrydowe w kraju, w którym obok trwających targów w przestrzeni wirtualnej, odbywały się równolegle wydarzenia towarzyszące, transmitowane  na platformie internetowej oraz w mediach społecznościowych. G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce k/ Rzeszowa, zaaranżowane zostało na studio telewizyjne Virtual Expo, w którym na żywo przez trzy dni prowadzone były panele dyskusyjne oraz sesje pytań i odpowiedzi z udziałem zaproszonych ekspertów z różnych branż.

 

W obecnej trudnej rzeczywistości, gdzie pandemia koronawirusa zmieniła bieg świata, branża targowa stała się jedną z pierwszych, którą dotknęły obostrzenia sanitarne, a wymuszona izolacja wykluczyła bezpośrednie spotkania biznesowe. Dlatego Samorząd Województwa Podkarpackiego w ramach działań, podjął się organizacji wydarzenia, w którym firmy skupione wokół wybranych branż, mogły aktywnie uczestniczyć w wirtualnych targach i nawiązywać kontakty biznesowe z nieograniczoną ilością odwiedzających je osób w sposób bezpieczny,  bez ograniczeń narzuconych reżimem sanitarnym oraz całkowicie bezpłatnie.

 

Podczas tego wirtualnego wydarzenia można było zapoznać się z ofertą polskich i zagranicznych producentów żywności i produktów wysokiej jakości do której zaliczają się przede wszystkim produkty ekologiczne posiadające certyfikat zgodności gwarantujący ekologiczne pochodzenie wystawianych produktów, ale także produkty wpisane ma Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz zioła i produkty ziołowe. Tegoroczne Targi Ekogala odwiedziło ponad 3 tysiące zainteresowanych osób. W targach wzięło udział 46 wystawców, w tym  3 zagranicznych z Grecji i Ukrainy.

 

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasze targi będą odbywać się w sposób tradycyjny, bez ograniczeń, które spotkały nas w tym roku. Już dzisiaj wszystkich Państwa na nie zapraszamy!


Powrót